Šie darbo lapai buvo sukurti tam, kad padėtų 7 klasės mokiniams mokytis temą „ Tiesioginis ir atvirkščias proporcingumas“, kad skatintų juos mąstyti ir ieškoti teisingų sprendimo kelių.
Medžiaga skirta 8 pamokoms.
Pirmiausiai mokiniams pateikiama probleminė praktinio turinio užduotis, kurios sprendimui mokiniai turi nubraižyti tiesinės funkcijos ir atvirkščio proporcingumo funkcijos grafikus (su kurių braižymu jie dar nėra susipažinę) ir tai kelia nemažą iššūkį, o nubraižius grafikus, atsakyti į klausimus ir išspręsti uždavinius.
Kitame etape mokinių prašoma sugrupuoti teiginius ir nustatyti kriterijus, kurie suformuluotų tiesiogiai proporcingų dydžių, ar atvirkščiai proporcingų dydžių apibrėžimus. Kituose etapuose (2 ir 3 etapai turi po dvi šakas, kurios skirtos atskirai tiesioginiam ir atvirkščiam proporcingumui) spręsdami uždavinius, mokiniai iškelia hipotezę apie tiesiogiai ir atvirkščiai proporcingus dydžius, tada šią hipotezę patikrina ir suformuluoja kas yra tiesioginio ir atvirkščio proporcingumo koeficientas. 4 etape mokiniai sprendžia jau sudėtingesnias užduotis, kuria uždavinių sprendimo instrumentą ir gilina savo įgytas kompetencijas.